Žymusis Frankas Gehry buvo įsitikinęs, kad „architektūra turėtų kalbėti apie savo laikmetį ir vietovę, bet siekti ilgaamžiškumo”. 2021 m. pavasarį po daugiau nei trejus metus vykusios rekonstrukcijos duris atvėrė visiškai atsinaujinęs, tačiau išlaikęs istorinę pastato vertę, garsusis viešbutis „Neringa“.
Įsikūręs pačioje Vilniaus miesto širdyje tai neabejotinai vienas išskirtiniausių viešbučių ir interjero dizaino objektų visoje Lietuvoje. Dalyvauti šio istorinio (pastatyto dar 1917 m.) viešbučio modernizavimo projekte buvo didelė garbė ir įvertinimas visai mūsų „RB Solutions“ komandai.
Autentiškus viešbučio dizaino sprendimus ir idėjas įkvėpė legendinio restorano „Neringa“ ir Lietuvos kurorto – Neringos – tematika – lietuviškas pajūris, šiltos spalvos, meninės formos, vietinės medžiagos. Visa tai, kartu su savo ilgamečiais partneriais – „Riešės baldai“ – stengėmės atspindėti ir mūsų gaminamuose balduose.
Amerikiečių architektas Charles Eames teigė, kad „detalės nėra tiesiog detalės, jos kuria dizainą“. Autentiškus viešbučio Neringa dizaino sprendimus ir įdėjas įkvėpė legendinio restorano NERINGA ir Lietuvos kurorto – Neringos – tematika. Interjere atsispindi pastarųjų formos, raštai bei linkiai, gausu šiltų spalvų. Kambariuose buvo parinktas nestandartinis lovos galvūgalio sprendimas: saulės forma, primenanti kasdienį ritualą – gultis miegoti ir keltis kartu su saule. Taip pat panaudota originali, specialiai šiam projektui iš užsienio pargabenta, gamtos sukurta apdailos medžiaga – ratanas – kurios dėka buvo siekiama sukurti aliuziją į mūsų sausus kopų smilgynus.
Išskirtinės architektūros pastatas vertas turėti unikalią atmosferą, kurią sukuria estetinių bei kompozicinių sprendinių visuma, pabrėžianti vietos individualumą ir charakterį. Skoninga viešbučio svečių poilsiui skirta aplinka teikia jiems vizualinį malonumą, o interjero erdvėse juos gaubiantys jaukūs tonai, tekstūros ir spalvos reprezentuoja aplinkos išskirtinumą.
Mūsų kartu su ilgamečiais partneriais „Riešės baldai“ gaminami baldai turėjo atspindėti viešbučio istoriją, jo buvusį populiarumą, rodyti tvarumą ir kokybę. Kadangi pats interjeras jau turėjo šiuolaikiškų bruožų, tad pagrindinis uždavinys buvo apjungti praeitį ir šiandienines tendencijas, kartu išlaikant kokybę ir prabangą.
Įvertinus funkcionalumą ir praktiškumą, kambariams buvo kuriami baldai iš gryno medžio masyvo bei detalės faneruotos medienos lukštu. Kad erdvės neatrodytų perkrautos sunkiais baldais, dizainerių vizijoje atsirado lenktos formos, bei išskirtinės medžiagos – ratano – dekoracijos lovų galvūgalyje ir prie darbo stalo. Pastarosios, kaip ir šviesūs kitų interjero detalių – sienų, apmušalų, kilimų ar užuolaidų – tonai bei medžiagos ne tik pagyvino bet ir „palengvino“ kuriamus baldus.