Maironio lietuvių literatūros muziejus

Projektui keltas reikalavimas: gaminti greitai. Lapkritį gavome užsakymą, o gruodį jau montavome. Keblumas buvo šventinis laikotarpis, spaudėme gamybą ir montavimą, kad viskas būtų išspręsta dar metų gale.
Kategorija
Visuomeninė erdvė
Vieta
Kaunas
Data
2020 gruodis
Autorius
Klientas
Plotas
±2000 m2
Fotografija
Giedrė Baltrūnaitė

Tarp galybės realizuotų privačių ir visuomeninės paskirties projektų, „RB Solutions“ interjero specialistų komanda gali pasigirti ir įgyvendintu muziejaus atnaujinimo projektu. Ruošiantis 2021 m. minimam Maironio lietuvių literatūros muziejaus įkūrimo 85-mečiui buvo atnaujinta lietuvių literatūros istorijos ekspozicinė erdvė. Galimybė prisidėti prie šių darbų buvo ne tik svarbus pripažinimas mūsų komandai, bet tuo pačiu ir nemenkas iššūkis, nes interjero detalių bei baldų gamybos ir montavimo darbams atlikti buvo skirtas vos dviejų mėnesių šventinis periodas.

Vienas ekspozicijos tikslų – supažindinant su mūsų literatūros klasikais, jų kūriniais, darbais, nustebinti lankytoją, įkvėpti, sukelti pasididžiavimo savo kūrėjais ir tauta jausmą. Tam pasitelkiami ne tik įdomūs originalūs eksponatai, tekstai, bet ir šiuolaikinės technologijos, padedančios paveikiai pasakoti istorijas, kurti patirtis. Pirminė ir pagrindinė ekspozicijos kūrėjų mintis – atvaizduoti lietuvių literatūrą (nuo Martyno Mažvydo pirmosios lietuviškos knygos – Katekizmo iki Lietuvos išeivių kūrybos) tarsi sodą, tad ne veltui erdvėje dominuoja žalia spalva ir jos atspalviai.

Kaip yra sakiusi amerikiečių menininkė, iliustratorė ir rašytoja Maira Kalman, „apsilankymas muziejuje prilygsta grožio, tiesos ir net gyvenimo prasmės paieškoms“. Nepamirškite apsilankyti bent retkarčiais muziejuje ir Jūs.

Panašūs projektai

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus, įgyvendintus įvairiose pasaulio vietovėse

Mūsų projektai

Aptarkime Jūsų projektą

Jei norite pakalbėti apie savo būsimą interjero projektą ar sužinoti daugiau apie mūsų interjero dizaino studiją, kviečiame susisiekti!

Pasidalinkite savo norais su mumis

* Pažymėti laukeliai yra privalomi