Paupio turgus

Projektui kelti reikalavimai: kokybė, ilgaamžiškumas, ergonomika, atsparumas dideliam žmonių srautui. Darėme net keletą baldų pavyzdžių, norint susiderinti baldo ergonomiką, medžiagiškumus, patogumą. Klientas buvo pateikęs tik vizualią informaciją ir mums patiems reikėjo spręsti visą konstruktyvą, medžiagiškumą, norint išgauti identišką vaizdą pateiktiems vizualams. Medžiagos: Ąžuolo medžio masyvas, naudotas mediniuose krėsluose; atsparus audinys; kelių rūšių frezuotas porolonas (išlaikantis formas); dažytas MDF; dažytas juodas plienas krėslams; metalinės užuolaidos. Mes kūrėme medinius/metalinius fotelius, medinius stalviršius, krėslus, sofas. Metalinės užuolaidos buvo gamintos Kinijoje, pagal specialų užsakymą.
Kategorija
Restoranas / kavinė
Vieta
Vilnius
Data
2021 vasara
Autorius
Rytis Mikulionis
Plotas
2000 m2
Fotografija
Giedrė Baltrūnaitė

2021 m. pavasario pabaigoje naujai atgimusiame Vilniaus senamiesčio rajone – Paupyje – duris atvėrė nauja susitikimų ir gero maisto vieta – Paupio Turgus. Beveik 2 tūkstančių kvadratinių metrų ploto turgaus interjerą kūrė architektas Rytis Mikulionis, o pačio interjero įgyvendinimu rūpinosi ir mūsų – „RB Solutions“ – komanda.

XIX amžiaus pabaigoje įvairiose Europos sostinėse buvo paplitę industrinio stiliaus pastatai su daug metalo, stiklo ir žiemos sodais. Pamačius tam tikrų panašumų su Paupio turgaus architektūra, buvo nuspręsta pasekti šiuo istoriniu pavyzdžiu ir naujame turguje įkurti tikrą žiemos sodą. Šiandien turgaus lankytojus džiugina neįtikėtina augalų gausa – skaičiuojama apie 1300 augalų!

Norint sukurti jaukią ir gražią gastronominę aplinką, mūsų komanda siekė išpildyti keliamus itin aukštus reikalavimus naudojamų apdailos medžiagų kokybei, ilgaamžiškumui, patvarumui bei ergonomikai. Mediniams krėslams ir stalviršiams pagaminti buvo naudojamas ąžuolo masyvas, dažytas MDF ir juodas plienas; minkštiesiems baldams (krėslams, foteliams, sofoms) buvo parinkti atsparūs audiniai bei formas itin gerai išlaikantis kelių rūšių frezuotas porolonas; pagal specialų užsakymą Kinijoje buvo pagamintos metalinės užuolaidos.

Pačioms interjero detalėms buvo skiriamas itin didelis dėmesys. Kadangi mūsų komandai buvo pateikta tik vizuali interjero informacija, mums patiems reikėjo spręsti visą konstruktyvą, medžiagiškumą, norint išgauti identišką vaizdą pateiktose vizualizacijose. Norėdami susiderinti mūsų specialiai Paupio turgui kuriamų baldų ergonomiką, medžiagiškumus, patogumą darėme net keletą baldų pavyzdžių. Skirtingai nei kitose panašiose vietose, vienoje didžiausių maisto halių Lietuvoje stengtasi derinti labai skirtingas sėdėjimo vietas – čia rikiuojasi ir aukšti staliukai, ir lounge krėslai, ir patogios sofutės erkeriuose.

Paupio turgus – moderni turgaus interpretacija. Jo širdyje – atrijuje – galima patogiai atsisėsti, išgerti kavos, paragauti įvairių pasaulio skonių patiekalų ar įsigyti rinktinių maisto produktų į namus, būti čia vykstančių renginių dalimi. Lankytojų čia laukia kone dvi dešimtys restoranų: nuo žinomų, nemažą klientų ratą jau turinčių restoranų, kaip „Druska Miltai Vanduo“ ar legendinis „Chačapuri“, bet ir naujokų, kurie leidžia paragauti naujų skonių: „La Paella“, „Mollusca“, „Yakitori Grill“, …

Prekybininkų erdvėje veikia įvairios šviežio maisto krautuvėlės (kaip „Itališko skonio gurmanai“, „Ekomarket“ ar „Žuvies Paštas“), kur galima įsigyti šviežios duonos, geros mėsos, žuvies, pieno produktų, ekologiškų daržovių ir kitų vietinių ūkininkų gėrybių, kokybiško alyvuogių aliejaus ir itališkų gardumynų.

Vos per pirmuosius metus šią vieną stilingiausių vietų, kviečiančių maistauti, Vilniuje aplankė kone 1.5 mln. lankytojų. Užsukite čia ir Jūs pasisemti naujų potyrių bei įvairių juslinių pakutenimų, juk ne veltui sakoma, kad geriausi dalykai nutinka bevalgant.

Panašūs projektai

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus, įgyvendintus įvairiose pasaulio vietovėse

Mūsų projektai

Aptarkime Jūsų projektą

Jei norite pakalbėti apie savo būsimą interjero projektą ar sužinoti daugiau apie mūsų interjero dizaino studiją, kviečiame susisiekti!

Pasidalinkite savo norais su mumis

* Pažymėti laukeliai yra privalomi